top of page
TOKİ KÖYCEĞİZ
1.png

Köyceğiz‘de 2023 Yılı Evlenme, Boşanma, Ölüm ve Doğum İstatistikleri Açıklandı.

Köyceğiz ilçesinde 2023 yılında gerçekleşen evlenme, boşanma, ölüm ve doğum istatistikleri açıklandı. Geçtiğimiz

yıl Köyceğiz’de 289 kişi evlenirken, boşanma sayısı ise 108 oldu. Ayrıca 2023 yılında 157 kişi hayatını kaybederken,

271 bebek dünyaya geldi. Köyceğiz’in nüfusu ise son 1 yılda 39.242’den 1423 kişi artarak 40 bin 665 kişiye ulaştı.

Köyceğiz’de ayrıca, 1822 kişi pasaport, 2459 kişi sürücü bel- gesi, 5309 kişide kimlik kartı almıştır. Köyceğiz Nüfus Müdürlüğü 2023 yılında toplamda 17.599 vatandaşımıza hizmet vermiştir. 

 

okul
2.png

Halı, Giyim, Hediyelik eşyalar ile doğal ve yöresel ürünlerin olduğu GASTRONOMİ ŞENLİĞİ İlçemiz Pazar yerinde açılmış olup, Cumartesi gününe kadar her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında siz değerli halkımız için hizmet verecektir.

Şenliğe katılan esnaflar tüm halkımızı davet etmektedirler.

SATRANÇ KÖYCEĞİZDE
3.png

 

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayaydın Köyceğiz’de ziyaretlerde bulundu.

Cumhur İttifakı’nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, seçim çalışmalarını Köyceğiz merkez ve mahallelerinde sürdürdü. Başkan Adayı Ayaydın, vatandaşların şikayet ettiği konuların tamamının ise büyükşehir belediyesi- yle ilgili olduğunu söyledi ve özel- likle MUSKİ ve yollar konusunda çok şikayet aldığını dile getirdi.

Cumhur İttifakı’nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, seçim çalışmaları kapsamında Köyceğiz ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Ayaydın, ilçedeki ziyaretleri kapsamında ilk olarak AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile tek tek görüştü. Ardından Atatürk Bulvarı’nda bulu- nan çarşıyı gezen Ayaydın, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek talepleri dinledi, seçimlerde destek istedi. Köyceğiz Pınar Mahallesi Muhtarlığı’nda hemşehrilerimizle

bir araya gelen Cumhur İttifakı ilçe yöneticileri, Pınar Mahallesi için neler yapabiliriz istişarelerinde bulundu. Ayayadın, “Kıymetli hemşehrilerime yoğun ilgi ve fikirleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Ayayadın sözlerini şöyle sürdürdü; Portakalımız, limonumuz gümrükten dönmeyecek.

Köyceğiz ve Ortaca’dayım. Geçen

yıl 4-5 lira eden bir ürünün bu yıl enflasyona rağmen 2 liraya düşmesi nereden bakarsanız bakın bir planlama hatasıdır. Büyükşehir’e aday olanlar, proje üretmeyip, emekli maaşlarını, geçim derdini gündeme getirip yerelde oy istemesini bilirler ama asla taşın altına ellerini sokmazlar.

Madem halkın geçim derdi ile bu ka- dar ilgilisiniz neden yörenin ürününün değerini artırmak, hemşehrimin cebine girecek parayı çoğaltmak için üstünüze düşeni yapmazsınız. Sadece atıp tutması, şikayet etmesi kolay oluyor değil mi?

Bu yörenin portakalı da limonu da

gerçek değerini bulacak. Kuracağımız şirketle iyi tarım bilincini tüm yöreye yerleştireceğiz. İlaçlama konusunda üreticimizi bilinçlendireceğiz. Soğuk hava deposu kuracağız, işleme

tesisi de kurup, yörenin limonundan portakalından katma değerli ürün- ler ortaya çıkarıp, ekosistemi

büyüteceğiz.

Böylece hem markalaşacağız hem de üreticimin çaresizliğinden faydalanan- lara geçit vermeyeceğiz.

İyi tarımla ürünümüz hem yurt dışında hem de yurt içinde aranan ürün haline gelecek. Bunu yapmak inanın zor değil...

 

**Adnan Tüfekçi

bottom of page