h1.jpg

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’dan Yeni Müjdeler…

 

KÖYCEĞİZ’İN ZON SORUNUNA VE SPOR TESİSLERİNE DESTEK GELİYOR..

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’dan Yeni Müjdeler… Milletvekilleri Demir ve Gökcan, yoğun geçen TBMM Genel Kurul çalışmalarının yanı sıra Belediye Başkanlarımız ile birlikte Sayın Bakanlarımızı ziyaret ettiklerini belirterek şu açıklamada bulundu. Muğla Merkez, Marmaris Bozburun, Dalaman, Kavaklıdere ve Köyceğiz’deki spor tesisleri için yaklaşık 50 Milyon TL ödenek tahsis edildi. Belediye ve İlçe Başkanlarımızın taleplerini Sayın Bakanımıza ilettik. Çevre düzenlemesi, bisiklet yolu, araç, gereç, ödenek ve proje desteği konusundaki taleplerimiz için destek aldık. Köyceğiz ilçemizdeki zonların yeniden değerlendirilmesi hususunu görüştük. Yaklaşık dört bin hemşerimizi ilgilendiren zon konusunda Sayın Bakanımıza dosya verdik.

 

Milletvekilleri Demir ve Gökcan, yoğun geçen TBMM Genel Kurul çalışmalarının yanı sıra Belediye Başkanlarımız ile birlikte Sayın Bakanlarımızı ziyaret ettiklerini belirterek şu açıklamada bulundu. Belediye Başkanlarımızla Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ettik

 

Köyceğiz Belediye Başkanımız Kamil Ceylan, Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz, Dalaman Belediye Başkanımız Muhammet Karakuş, Yatağan Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz, Kavaklıdere Belediye Başkanımız Mehmet Demir, Ula Belediye Başkanımız Özay Türkler ve Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ettik. Sayın Bakanımız ile toplantı yaparak, Muğla’mıza ve ilçelerimize yapılacak yatırımları görüştük. Geçtiğimiz günlerde Muğla’da imzalanan Yatırım Projeleri için teşekkür ettik. Fethiye’ye Olimpik Havuz Planlandı Fethiye için daha önce planlanan yüzme havuzu revize edilerek, ilçemize yakışır bir olimpik havuz yapılmasına karar verildi. Ulusal spor organizasyonları yapabileceğimiz ve spor turizmine önemli katkı sağlayacak havuzun proje çalışmalarına başlandı.

 

Yaklaşık 50 Milyon TL Ödenek aldık Muğla Merkez, Marmaris Bozburun, Dalaman, Kavaklıdere ve Köyceğiz’deki ve spor tesisleri için yaklaşık 50 Milyon TL ödenek tahsis edildi. Sayın Bakanımıza Belediye Başkanlarımızın ve İlçe Başkanlarımızın diğer yatırım ve ödenek taleplerini de ilettik. Sayın Bakanımız talepleri inceleyerek, değerlendireceği müjdesini verdi. Belediye Başkanlarımızla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’u ziyaret ettik Belediye ve İlçe Başkanlarımızın taleplerini Sayın Bakanımıza ilettik. Çevre düzenlemesi, bisiklet yolu, araç, gereç, ödenek ve proje desteği konusundaki taleplerimiz için destek aldık. Köyceğiz ilçemizdeki zonların yeniden değerlendirilmesi hususunu görüştük. Yaklaşık dört bin hemşerimizi ilgilendiren zon konusunda Sayın Bakanımıza dosya verdik. Belediye Başkanlarımızla Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın İbrahim ŞENEL’i ziyaret ettik Sayın Başkanımızla yaptığımız toplantıda, Belediye Başkanlarımızın ödenek ve proje bazlı destek taleplerini ilettik. Sayın Başkanımız ödenek taleplerimizi not alarak, değerlendirmeye alacağı müjdesini verdi.

 

AK Parti Muğla Milletvekilleri olarak haftanın üç günü TBMM Genel Kurul çalışmalarına katılıyor ve aynı zamanda Muğlamızın Bakanlıklar nezdindeki yatırımlarını takip ediyoruz. Genel Kurul olmayan dört günde ise, Muğlamızda hemşerilerimizle toplantılar yaparak taleplerini dinliyor ve çözmeye çalışıyoruz. Muğlamız ve hemşerilerimiz, her alanda en iyiyi hak ediyor. Bizler de bunun için plan, proje, yatırım ve hizmet konusunda kesintisiz bir şekilde çalışıyoruz. Seçildiğimiz günden itibaren çalışmalarımızla bunu da büyük ölçüde başardık. Yatırımlarımız Muğlamıza hayırlı olsun.

**Adnan Tüfekçi

 
h2.jpg

Suçlulara geçit yok

 

Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede uyuşturucu ve hırsızlık olaylarıyla ilgili 4 kişiyi yakaladı.

 

Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli tarihlerde uyuşturucu satışı ve kullanımının önlenmesi ile hırsızlıklara yönelik yapılan çalışmalar sonucunda iki ayrı adresten kullanıma hazır toplamda 13,24 gram esrar maddesi, 10 cm ve 50 cm uzunluğunda 2 adet saksıya dikili vaziyette hint keneviri ele geçirildi. İşlemleri ardından adliyeye sevk edilen şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

İlçe genelinde ikamet bahçelerinden vatandaşın, çalınan bisikleti ve İnşaat yapı marketten yaklaşık 40 bin lira değerinde inşaat malzemeleri çalan 2 şüpheli şahıs yapılan incelemelerde tespit edilerek yakalandı. Çaldıkları tüm malzemeler mağdur vatandaşlara ulaştırıldı. Uyuşturucu ve hırsızlık olayları ile ilgili adli makamlara sevk edilen 4 şüpheli şahsın 2’si tutuklanarak cezaevine teslim edildi.  

 
h3.jpg

 

 

 

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

 

Milli Eğitim Müdürü Kerem KARAHAN Köyceğiz Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü Turnuvası ödül törenine katıldı.

 

Köyceğiz Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü Turnuvası; İmama Hatip Ortaokulu Z Kütüphanesinde, farklı okullardan 12 öğretmen beş tur boyuca mücadele ettiler. İlk altı dereceyi elde eden öğretmenlere madalyalarını veren Milli Eğitim Müdürü Kerem KARAHAN; “Satranç tahtası insan zihninin jimnastik salonudur.

 

Farklı branş ve okullardan katılım sağlayan öğretmenlerimize ve organizasonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Turnuvada başarı gösteren öğretmenlerimizi de ayrıca tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini umuyorum.” diyerek memnuniyetini ifade etti.

 

Başhakemliğini emekli öğretmen İrfan DOĞAN’ın yaptığı 24 Kasım Öğretmenler Günü Turnuvası dostluk ve centilmenlik içerisinde başlayıp sona erdi.

 

Sonuçar ise; Birinciliği Anadolu Lisesinden Mehmet ERENSAYIN, ikinciliği Yangı Şehit Burak Erdi Uysal Ortaokulundan Atilla GÜLER,üçüncülüğü Atatürk Ortaokulundan Haluk AYDIN, dördüncülüğü, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Necmi YILDIRIM, beşinciliği Şeyh Ortaokulundan Fatma DAŞDEMİR ve altıncı da Şeyh Ortaokulundan Bahar DAYMAZ olmuştur.  

h33.jpg